Projekt „Otwórz się na pomoc” w Gminie Gołdap

kategoria: Aktualności | 0

Gmina Gołdap w ramach realizacji zadań wynikających z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2023-2026 dołączyła do projektu „Otwórz się na pomoc”. W ramach projektu zostaną udostępnione 4 interaktywne filmy:

  1. W sieci  – uzależnienie od komputera i gier komputerowych
  2. Umiar – uzależnienie od alkoholu
  3. Przemoc – przemoc w szkole
  4. Dopalacze – uzależnienie od dopalaczy i narkotyków.

Od decyzji użytkownika zależy to, jak potoczy się historia, a możliwych jest kilka zakończeń. Film staje się więc grą, w której użytkownik dokonuje wyborów w temacie uzależnień od alkoholu, narkotyków, dopalaczy, bezpieczeństwa w sieci, przemocy w szkole. Sam wybiera swoją ścieżkę – jego wybory doprowadzą go do uzależnienia lub uchronią przed tym problemem.

Co ważne wszystkie filmy zawierają również historie dla rodziców wraz z poradami, z których dowiedzą się jak radzić sobie z problematyką uzależnienia dzieci od  komputera i  gier komputerowych, alkoholu, narkotyków i dopalaczy oraz gdy dziecko doświadcza przemocy w szkole lub jest jej sprawcą.

Zachęcamy do obejrzenia wszystkich filmów i zapraszamy Państwa do projektu, aby edukować z nami młodzież i rodziców.

 

Otwórz się na pomoc – W Sieci

Zalogujesz się do życia, nim będzie za późno?

Projekt „Otwórz się na pomoc – W Sieci” to interaktywny film poświęcony problemowi uzależnienia dzieci od komputera i Internetu. Scenariusz filmu został opracowany we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą i terapeutką Mają Pisarek.

Zadaniem widzów jest pokierowanie losami Dominika – 12-letniego chłopca, który musi zmierzyć się z własnymi słabościami i uzależnieniem od gier komputerowych. Podjęte przez widzów decyzje w trakcie filmu mają wpływ na przebieg fabuły. Jedne wybory przybliżają Dominika do rodziny, inne sprawiają, że coraz bardziej zatapia się w świecie cyfrowego uzależnienia.

To, jak zakończy się ta historia, zależy więc tylko od Ciebie.

Wejdź do gry

Link: https://goldap.naszemiasto.pl/gmina-goldap-otworz-sie-na-pomoc/re#OUTRO

 

Otwórz się na pomoc –  Umiar

Powiesz dość alkoholowi, nim przekroczysz granicę?

Projekt „Otwórz się na pomoc – Umiar” to interaktywny film poświęcony problemowi uzależnienia młodzieży od alkoholu.

Zadaniem widzów jest pokierowanie losami Bartka – 18-latka, który musi się zmierzyć z rozwijającym problemem alkoholowym. Bohater filmu dopiero co wkroczył w pełnoletniość i myśli, że jest już bardzo dorosły. Ze swoją dziewczyną Anią oraz kolegą Krisem ostro imprezują, udowadniając wszystkim naokoło, że są już bardzo dorośli. Upadkowi Bartka przygląda się Konrad – to jego najlepszy przyjaciel, z którym zna się od piaskownicy. Trzymają się razem na dobre i złe, choć jego relacja z przyjacielem w ostatnim czasie uległa pogorszeniu.

Czy Bartek powie dość alkoholowi, nim będzie za późno? To, jak zakończy się ta historia, zależy tylko od Ciebie.

Wejdź do gry

Link: https://goldap.naszemiasto.pl/gmina-goldap-otworz-sie-na-pomoc-alkohol/re#INTRO

 

Otwórz się na pomoc – Przemoc

Przeciwstaw się przemocy i żyj bez strachu!

Projekt “Otwórz się na pomoc – przemoc” to interaktywny film poświęcony przemocy rówieśniczej. Scenariusz filmu został opracowany we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą i terapeutką – Mają Pisarek.

Zadaniem widzów jest pokierowanie losem Antosi – 12-letniej dziewczynki, która zmaga się z problemem przemocy rówieśniczej. Antosia od pewnego czasu jest prześladowana przez kolegów i koleżanki z klasy. Czy poradzi sobie z tym problemem i zgłosi się po pomoc? To zależy od decyzji podjętych przez widzów w filmie. A tych w filmie nie brakuje. Każdy podjęty wybór wpływa na los naszej bohaterki. Jedne wybory przybliżają Antosię do rozwiązania problemu przemocy, inne je od niej oddalają. W projekcie przewidziano cztery możliwe zakończenia. Każde z nich zostało skomentowane przez Maję Pisarek.

To jak zakończy się jego historia zależy tylko od Ciebie.

Wejdź do gry

W Link: https://goldap.naszemiasto.pl/gmina-goldap-otworz-sie-na-pomoc-przemoc/re#INTRO

 

Otwórz się na pomoc – Dopalacze

Potrafisz odmówić nim będzie za późno?

Projekt “Otwórz się na pomoc – Dopalacze” to interaktywny film poświęcony  problemom dzieci i młodzieży z dopalaczami i narkotykami. Scenariusz filmu został opracowany we współpracy z dr nauk  społecznych Arturem Malczewskim –  doświadczonym specjalistą w dziedzinie nowych form narkotyków.

Zadaniem widzów jest pokierowanie losem Piotrka – pełnoletniego chłopaka, który zmaga się z uzależnieniem od narkotyków. Chłopak na domowej imprezie wpada na Natalię – rówieśniczkę z innej klasy. Choć w ostatnich miesiącach ich kontakt się rozluźnił to zawsze coś ich do siebie ciągnęło. Niestety na imprezie oprócz Natalii jest także Adam. Znajomy, który próbuje złamać silną wolę głównego bohatera i proponuje mu narkotyki.

To jak zakończy się jego historia zależy tylko od Ciebie.

Wejdź do gry

Link: https://goldap.naszemiasto.pl/gmina-goldap-otworz-sie-na-pomoc-dopalacze/re#START