Ośrodek Pomocy Społecznej w Gołdapi przypomina:

kategoria: Aktualności | 0

Od 9 czerwca 2021 r. możliwe jest wyświetlanie Karty Dużej Rodziny w bezpłatnej aplikacji mObywatel.

Karta Dużej Rodziny w mObywatelu dostępna jest dla każdej dorosłej osoby, której przyznano prawo do Karty Dużej Rodziny i posiadającej ważny polski dowód osobisty i każdego dziecka, któremu przyznano prawo do Karty Dużej Rodziny i posiadającemu mLegitymację szkolną.

Aplikację można pobrać z Google Play lub App Store.

Rodzice i małżonkowie rodziców mogą wyświetlać w niej również Karty pozostałych członków rodziny.

Szczegółowe informacje na temat KDR w aplikacji mObywatel znajdą Państwo na stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej  https://www.gov.pl/web/rodzina/aplikacja-mkdr.

Osoby, które nie posiadają polskiego dowodu osobistego oraz dzieci, które nie posiadają mLegitymacji szkolnej mogą korzystać z KDR w formie tradycyjnej – w postaci plastikowej Karty.

W jaki sposób można uzyskać dostęp do zakładki „Moi bliscy” w KDR w aplikacji mObywatel – w jaki sposób rodzic oraz małżonek rodzica może wyświetlać KDR pozostałych członków rodziny w swojej aplikacji mObywatel?

Możliwość wizualizacji KDR pozostałych członków rodziny w aplikacji mObywatel przez rodziców oraz małżonków rodziców związana jest z koniecznością dodania informacji nt. wizualizacji kart dla danego członka rodziny w systemie służącym do obsługi wniosków KDR w gminie. Umożliwienie wyświetlania kart w zakładce „Moi bliscy” następuje w drodze wniosku (obecnie w części III wniosku o przyznanie Karty Dużej Rodziny lub poprzez złożenie załącznika ZKDR-04). Jeżeli rodzicowi lub małżonkowi rodzica w KDR w aplikacji mObywatel nie wyświetla się zakładka „Moi bliscy”, zachęcamy do kontaktu z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w celu uzupełnienia niezbędnych danych w systemie służącym do obsługi wniosków KDR.