Różowy październik – Uratuj Kobietę

Różowy październik – Uratuj Kobietę

kategoria: Aktualności, Ważne informacje | 0

1 października jak co roku Ośrodek Pomocy Społecznej w Gołdapi przybrał różowe barwy. Na wszystkich drzwiach umieszczono różowe wstążki, a na tablicach ogłoszeń pojawiły się plakaty.

Pamiętamy i przypominamy, że październik to Miesiąc Różowej Wstążeczki, w którym zachęcamy do profilaktyki raka piersi, regularnego wykonywania badań USG oraz badań mammograficznych.
Różowa wstążka została po raz pierwszy zaprezentowana przez Amerykańskie Stowarzyszenie Raka Piersi. W roku 1990 podczas „biegu po zdrowie” rozdane zostały różowe czapki z daszkami. Rok później każda uczestniczka otrzymała różową wstążkę od organizatorów biegu.
W celu promocji prozdrowotnej kampanii profilaktyki raka piersi zaprosiliśmy różne gołdapskie instytucje do włączenia się w naszą akcję. Wkrótce Gołdap zaróżowi się na dobre….. by przypominać kobietom co jest najskuteczniejszym sposobem na wczesne wykrycie i efektywne zapobieganie rozwojowi raka.

Wszystkie chętne Panie zapraszamy do Ośrodka Pomocy Społecznej w  Gołdapi 4,11 i 18 października o godz. 15:30 na spotkania gołdapskich Amazonek.

rozowy-pazdziernik