OnkoRejs Granicami Polski

kategoria: Aktualności | 0

OnkoRejs Granicami Polski jest ogólnopolskim marszem dla osób chorych onkologicznie oraz wspierających ich osób zdrowych. Powstał po to, by aktywizować osoby chore i pokazać im, że rak to nie wyrok i że każdy powinien mieć marzenia i je spełniać oraz po to, by nagłośnić wagę badań profilaktycznych.

Od 27 czerwca 2021 r. do 3 lipca 2021 r. prawie 200 osób pokona łącznie blisko 2000 km, by pokazać, że nawet z rakiem można i trzeba żyć pięknie i aktywnie. Uczestnicy marszów zorganizują w Polsce około 30 spotkań profilaktycznych, by nakłonić  do badań jak najwięcej osób i dać nadzieję tym, którzy usłyszeli już diagnozę.

Marsz w 2021 roku obejmie 12 tras. Na każdej trasie maszerować będą grupy około 10 osobowe. Po raz drugi w ramach OnkoRejsu będzie miała miejsce specjalna trasa rowerowa szlakiem Green Velo z Gołdapi przez Wiżajny, Suwałki, Augustów, Trzcianne, Tykocin, Białystok do Supraśla. W ramach tej trasy zaplanowane są dwa spotkania profilaktyczne w zakresie edukacji onkologicznej raka piersi oraz chłoniaka z mieszkańcami  Gołdapi oraz Trzciannego.

Trasę nr 38 wspierają: Burmistrz Gołdapi, Wójt Gminy Sztabin, Trzcianne, Tykocin i Burmistrz Miasta Supraśl.  Patronat honorowy OnkoRejsu Granicami Polski objął Marszałek Województwa Podlaskiego, a patronat medialny TVP 3 Białystok oraz Radio Białystok.

https://www.facebook.com/OnkoRejs/

www.onkorejs.pl