Kampania „Pomarańczowej wstążki” w Gołdapi

Kampania „Pomarańczowej wstążki” w Gołdapi

kategoria: Aktualności | 0

Kampania „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” ruszyła 1 listopada 2018r. i sięgnęła do różnych miejsc w Polsce. Również w Gołdapi policjanci wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w ramach Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka (Projekt Gaszę zło, rozpalam dobro – dzieci i młodzież na ratunek społecznościom lokalnym w Gminie Gołdap) przyłączyli się do tegorocznej akcji. W gołdapskich placówkach oświatowych odbyły się spotkania, pogadanki i pokazy filmów, które łączył jeden cel – zbudowanie świata wolnego od przemocy i krzywdy. „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” to akcja, która nagłaśnia ważny i trudny problem, jakim jest krzywdzenie dzieci i młodzieży. Jej zasadniczym celem jest tworzenie świata, w którym dzieci i młodzież będą czuły się bezpiecznie i szczęśliwie.

Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gołdapi aktywnie włączyła się w tegoroczne obchody kampanii „Pomarańczowej wstążki”. Funkcjonariuszki wspólnie z Panią Agnieszką Zarzycką, psychologiem z OPS-u odwiedziły szkoły na terenie Gminy Gołdap, gdzie rozmawiały z dziećmi o agresji i przemocy oraz o tym, jak zachowywać się w trudnych sytuacjach i gdzie zwrócić się po pomoc.

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka, dlatego dla uwieńczenia podjętych w tym czasie działań wszystkie dzieci przyszły do szkoły ubrane na pomarańczowo lub z pomarańczowymi akcentami w ubiorze, jako ostrzeżenie i protest przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci.

Działanie realizowane w ramach projektu „Gaszę zło, rozpalam dobro – dzieci i młodzież na ratunek społecznościom lokalnym w Gminie Gołdap” realizowanego przez Gminę Gołdap przy dofinansowaniu z środków Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020.