„ŻYCIE ZACZYNA SIĘ TAM GZIE KOŃCZY SIĘ LĘK”

kategoria: Aktualności | 0

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gołdapi zakończył warsztaty p.n. „Depresja wśród nastolatków”, prowadzone przez psychologa – Panią Agnieszkę Zarzycką. Uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych – klasy 7 i 8.

Warsztaty odbyły się w ramach Kampanii profilaktyczno – edukacyjnej „Jestem obok Ciebie, zauważ mnie” prowadzonej przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Gołdapi oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Gołdapi.

Kampania obejmowała szereg zajęć, spotkań, treningów dla dzieci i młodzieży, Tematem przewodnim kampanii jest depresja, agresja, lęki wśród dzieci, nastolatków.

PAMIETAJMY!!!!

Depresja – jest jednym najpoważniejszym problemem zdrowotnym na świecie.  Chociaż większość ludzi uważa, że zjawisko to dotyczy wyłącznie dorosłych, jak się jednak okazuje dotyka ono także dzieci i nastolatków. Kiedy patrzymy na przeciętne dziecko, często mylnie wydaje nam się, że tryska samym optymizmem, radością. Lekceważymy jego problemy, gdyż z perspektywy osób dorosłych wydają się po prostu błahe. Jedną z najważniejszych cech zdrowego dziecka jest jego zdolność do odczuwania radości. Oczywiście każde dziecko bywa czasami smutne. Zdarza się jednak, że nawet ono, podobnie jak dorosły, doświadcza depresji. Problem tej choroby u dzieci oraz nastolatków jest coraz powszechniejszy i niestety bywa bagatelizowany.

 

Tu możesz znaleźć bezpłatną pomoc:

116 111 Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży,

800 12 12 12 Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka,

22 594 91 00 Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji,

22 484 88 01 ITAKA Antydepresyjny Telefon Zaufania,

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gołdapi ul. Jaćwieska 9, tel. 78 615 04 81,

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Gołdapi, ul. Wolności 11, tel. 87 615 16 80,

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gołdapi ul. Jaćwieska 14A, tel. 87 615 24 73.