Różowy Październik – miesiącem Świadomości Raka Piersi

Różowy Październik – miesiącem Świadomości Raka Piersi

kategoria: Aktualności, Ważne informacje | 0

Od 1985 roku październik uznany został  miesiącem Świadomości Raka Piersi, którego nieodzownym symbolem jest różowa wstążka. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej pobudzać wyobraźnię i świadomość czyhających zagrożeń.

Statystki są przerażające i świadczą o tym, że badania profilaktyczne wciąż są bagatelizowane. Tylko w Polsce, co roku walkę z rakiem piersi przegrywa blisko 5 tysięcy kobiet.

Gołdapskie Amazonki przypominają jak ważna jest profilaktyka raka piersi.

Podkreślają, że najczęstsze wymówki Pań, które niejednokrotnie kończą się tragicznie to: „To nie mój problem”, „Ja na pewno nie zachoruję”, „Nie mam czasu się przebadać”. – A wystarczy nauka właściwej samokontroli piersi, którą należy rozpocząć już w dwudziestym roku życia, albo i wcześniej! Powinna być ona powtarzana regularnie co miesiąc, mniej więcej tego samego dnia cyklu. Samobadanie trwa najwyżej 10 minut, i może uratować nasze życie. Każda zauważona zmiana powinna być niezwłocznie skonsultowana z lekarzem

Gołdapskie Amazonki zapraszają wszystkie chętne Panie  na październikowe spotkania w Ośrodku Pomocy Społecznej w Gołdapi. Głównym tematy spotkań to edukacja na temat raka piesi – profilaktyka i leczenie, ale również dobra zabawa i nowe przyjaźnie.

Serdecznie zapraszamy nowe Amazonki.

Miejsce spotkań: Ośrodek Pomocy Społecznej w Gołdapi, ul. Jaćwieska 9, sala nr 17.

Terminy spotkań: 01, 15 oraz 29 październik 2019r. Zaczynamy godz. 15.00